Sıkça Sorulan Sorular ?

Mobil Oto Araç Servisi olarak arabaların periyodik bakımlarını mümkün olduğunca basit ve sorunsuz hale getirmek istiyoruz. Aşağıda sık sorulan bazı sorular bulunmaktadır. Sorunuz aşşağıda listelenmiyorsa, lütfen alttaki mesaj kutusunda aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Periyodik Bakımlarda Hangi Parçaları Değiştiriyorsunuz ?

Her aracın periyodik bakımlarında değişmesi gereken parçalar farklılık gösterebilir. Periyodik balkımlar ana bakımve ara bakım olarak 2 ye ayrılır. Ara bakımda sadece motor yağ ve yağ filitresi değişir, ana bakımda motor yağ ve tüm filitreleri değiştiriyoruz. Ayrıca bakımda yapılması gereken tüm işlemleri yapıyoruz.

Aracımın Bakımı Yaptırmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

İlk olarak bizden randevu oluşturmanız gerekiyor. Randevu oluşturduktan sonra teyit için sizi arayacağız. Randevu onaylandıktan sonra 1 saat içinde veya sizin belirlediğiniz zamanda ve yerde aracınızın bakımını yapabilmekteyiz.

Bakımda Yapılan İşlemler Garantilimi ?

Bakımda değişen parçalar garantilidir. 1 yıl veya 10 bin km garanti vermekteyiz.

Bakımlarda Hangi Parçalar Değişmeli Ve Süreleri Ne Zaman Olmalı ?

Bakımda değişen parçaları belirlerken o markanın fabrikasının belirlediği prosüdürlere göre hareket etmekteyiz. Zaman olarak ortalama 15 bin km yada yılda 1 bakım yaptırmak gerekir.

Periyodik Bakım Haricinde Başka Neler Yapıyorsunuz ?

Fren balata ve fren disk değişimi yapmaktayız. Ayrıca buji değişimi ön takım parçaları değişimi yapabilmekteyiz.

Triger Kayışı Değişimi İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Triger değişimi ağır bakım statüsüne girdiği için zaman gereken bir iştir. Bundan dolayı triger kayışı değişimi için servisimize gelmeniz gerekmektedir.

Baskı Balata Değişimi İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Baskı balata değişimi içinde aynı şekilde servisimize gelmeniz gerekiyor. Baskı balata değişimide ağır bakım olarak bilinmektedir. Bunun için aracınız ortalama 1 iş günü kalması gerekmektedir.

Fren Hidroliği Değişmesi Gerekiyormu ?

Ortalama bir sürücü frenlerini yılda 75.000 kez kullanır ve her seferinde çalışacaklarını kabul eder. Günümüzün fren sistemleri hidroliktir ve hidrofilik olan fren sıvısını kullanır, yani havadan nemi emebilir. Hidrolik sistemde nem olduğunda, korozyon meydana gelir ve fren parçaları arızalanır. Korozyonu kontrol altında tutmak için fren hidroliği periyodik olarak değiştirilmelidir. Bu prosedür pahalı değildir ve birçok önleyici  bakım programına dahil edilmiştir.

Antifriz ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Antifriz, önemli katkı maddelerinin oksidasyonu ve bozulması nedeniyle her iki yılda bir değiştirilmelidir. Bu katkı maddeleri su pompasını yağlar ve metal parçaları pas ve oksidasyondan korur. Ayrıca soğutucu hortumlarının yumuşak ve esnek kalmasına yardımcı olurlar. Motor çalışma sıcaklıklarını uygun aralıkta tutmak için motor termostatı da her 2 yılda bir değiştirilmelidir.

    Call Now Button